II San Silvestre Golden Mile PLAYA DE LAS AMERICAS 2017

 
PtoG Drs Nombre sx T_Fin dif mKm Cat PCat Club
1 337 JAIRO PEREZ DE LUIS   16:31   3:18 SENIOR M 1  
2 279 JOYCE MANUEL MEDINA PLASENCIA   16:31 0.4 3:19 MASTER 35 M 1 BARCELO TEAM
3 195 DIONISIO GUILLÉN DONATE   16:48 17.5 3:22 SENIOR M 2 TRIABONA
4 56 JUAN JESUS CASANOVA BARROSO   16:56 24.9 3:23 MASTER 50 M 1  
5 396 PAUL SANTOS   16:57 26.3 3:24 MASTER 40 M 1 FREE MOTION TENERIFE
6 99 ENRIQUE DELGADO ALONSO   17:01 30.1 3:25 MASTER 35 M 2  
7 437 GUSTAVO ADOLFO VILLAS PÉREZ   17:13 41.7 3:27 MASTER 40 M 2 MARATHON JEREZ
8 188 JAVIER GONZÁLEZ RANCEL   17:42 1:12 3:33 SENIOR M 3  
9 103 JOSÉ ALBERTO DELGADO DOMÍNGUEZ   17:43 1:13 3:33 SENIOR M 4 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
10 466 ALESSANDRO GILARDI   17:53 1:22 3:35 MASTER 45 M 1  
11 210 RAYCO HERNÁNDEZ MELO   17:56 1:26 3:36 SENIOR M 5  
12 137 XOÁN FERNÁNDEZ COSTAS   17:56 1:26 3:36 SUB 18 M 1 ATLETISMO ARONA
13 129 IGOR ESPARZA LERTXUNDI   17:57 1:27 3:36 MASTER 40 M 3  
14 44 ALBERTO BRITO ESTÉVEZ   17:58 1:28 3:36 SENIOR M 6 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
15 461 LEONARDO MAZZACAN   18:02 1:31 3:37 SENIOR M 7  
16 288 JOSÉ FRANCISCO MENESES TRUJILLO   18:11 1:40 3:38 MASTER 35 M 3  
17 332 JAVIER PEREZ   18:11 1:41 3:39 MASTER 40 M 4 CANARYRUN
18 98 ALBERTO DEL CASTILLO RAMOS   18:15 1:44 3:39 SENIOR M 8 CD VALLIVANA
19 468 KESTUTIS JANKUNAS   18:16 1:45 3:39 SENIOR M 9  
20 370 CAMERON ROBERTSON   18:17 1:46 3:40 MASTER 40 M 5 METRO ABERDEEN RUNNING CLUB
21 217 HÉCTOR HERNÁNDEZ TORRES   18:18 1:48 3:40 SENIOR M 10 TENERIFE TRI SUR - BIKRONOS
22 136 DIEGO FERNANDEZ   18:20 1:50 3:40 MASTER 45 M 2 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
23 218 CHRISTIAN HERNANDEZ ZAMORA   18:22 1:51 3:41 SENIOR M 11 TRIABONA
24 254 MO MANIR-JOLLEY   18:24 1:54 3:41 MASTER 45 M 3 WIGAN PHOENIX
25 67 ANTONIO CHINEA OLIVA   18:26 1:56 3:42 MASTER 40 M 6 ATLETISMO ARONA
26 423 ALEJANDRO TORRES LOSADA   18:27 1:57 3:42 MASTER 50 M 2 CCT SANTA CRUZ
27 194 BRIAN GUERRA HERNÁNDEZ   18:29 1:59 3:42 MASTER 35 M 4 BIKRONOS
28 444 IBRAHIMA SARR   18:30 2:00 3:42 SENIOR M 12  
29 386 JUAN ANTONIO ROMERO RODRÍGUEZ   18:37 2:07 3:44 SENIOR M 13 TRIATLON SANTIAGO DEL TEIDE
30 425 NICANOR VALENTIN DIAZ   18:38 2:07 3:44 MASTER 35 M 5 EDUCERE SPORT LEVANTAPOLVACERAS
31 159 JORGE GARCÍA PÉREZ   18:44 2:14 3:45 MASTER 35 M 6 CORRECAMINOS TENERIFE TEAM
32 214 JUAN PEDRO HERNANDEZ RODRIGUEZ   18:46 2:16 3:46 MASTER 50 M 3 TRAVERTORO
33 407 EMILIO SORIA POZO   18:51 2:21 3:47 SENIOR M 14 FIGUERES TRI TEAM
34 176 CARMELO GONZALEZ GARCIA   18:54 2:24 3:47 SENIOR M 15 TRIMEDANO
35 372 CRISTIAN RODRIGUEZ   18:59 2:29 3:48 SENIOR M 16 TEAM CRISTIAN RODRIGUEZ
36 100 JENNIFER DELGADO CABRERA F 19:00 2:29 3:48 SENIOR F 1 AVUTARDA MAXIROGA FUERTEVENTURA
37 189 HECTOR DAVID GONZÁLEZ ROFRÍGUEZ   19:01 2:30 3:48 MASTER 40 M 7 TENERIFE CORRE
38 309 SAMUEL MORENO GONZÁLEZ   19:06 2:36 3:50 SUB 20 M 1 ICHASAGUA TRAIL
39 295 MARCOS MONZÓN PÉREZ   19:09 2:39 3:50 SENIOR M 17 CCT SANTA CRUZ
40 353 IVÁN QUINTERO SALAZAR   19:25 2:54 3:53 SENIOR M 18 CD VALLIVANA
41 268 PEDRO JESÚS MARTIN PÉREZ   19:26 2:55 3:53 MASTER 40 M 8  
42 166 ROBERTO GARIBOLDI   19:34 3:04 3:55 MASTER 60 M 1 AVIS PAVIA
43 198 ANNI HEMMINKI F 19:39 3:08 3:56 SENIOR F 2 FINLAND
44 292 DAMIÁN MESA MARTÍN   19:39 3:08 3:56 SUB 20 M 2  
45 333 FRAN PEREZ   19:40 3:09 3:56 MASTER 50 M 4  
46 235 YERAY MARTÍN LINARES MORENO   19:42 3:12 3:57 SENIOR M 19 PLATANO TRAIL
47 375 RAFAEL RODRIGUEZ GARCIA   19:48 3:17 3:58 MASTER 45 M 4  
48 357 VICTOR JOSE RAMOS MESA   19:50 3:19 3:58 MASTER 45 M 5 A MI BOLA TEAM
49 322 CRISTO FABIAN OJEDA DONATE   19:51 3:21 3:59 MASTER 40 M 9 A MI BOLA TEAM
50 79 ANTONIO CORREA MEDINA   19:56 3:26 4:00 SENIOR M 20 TENERIFE TRI SUR - BIKRONOS
51 10 JORGE ALONSO BELLO   19:57 3:26 4:00 SENIOR M 21  
52 390 FERDINANDO ROSSI   19:58 3:27 4:00 MASTER 55 M 1 TRIATHLON TEAM BRIANZA
53 430 JESUS VELASCO GARCIA   20:00 3:30 4:00 MASTER 55 M 2  
54 454 YASMANI CALZADILLA LEON   20:00 3:30 4:00 SENIOR M 22 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
55 182 BORJA GONZALEZ LOPEZ   20:01 3:31 4:01 MASTER 35 M 7 TRIMEDANO
56 363 MIGUEL ÁNGEL REYES HERNÁNDEZ   20:03 3:32 4:01 MASTER 40 M 10  
57 291 SANTIAGO MESA MARTÍN   20:04 3:34 4:01 MASTER 55 M 3 TRAVERTORO
58 316 JOSE EDUARDO NAVARRO MENDOZA   20:07 3:37 4:02 MASTER 35 M 8 ADONIEL TRAIL
59 418 FERNANDO TORAL SURIA   20:08 3:37 4:02 MASTER 40 M 11 4EMES TRAIL
60 109 ALEJANDRO DELGADO ILLADA   20:08 3:38 4:02 MASTER 35 M 9 PARADA BIKE
61 42 ANA BOULLON SABÍN F 20:09 3:38 4:02 MASTER 35 F 1 CD VALLIVANA
62 215 IVAN HERNANDEZ RUIZ   20:09 3:38 4:02 SENIOR M 23 A MI BOLA TEAM
63 391 JESUS RUBIO DÍAZ   20:09 3:39 4:02 MASTER 35 M 10 CD VALLIVANA
64 226 JESÚS JACINTO ALVAREZ   20:09 3:39 4:02 MASTER 35 M 11  
65 6 ENRIQUE AFONSO GONZÁLEZ   20:10 3:39 4:02 SENIOR M 24 ATLETISMO ARONA
66 130 AYOZE ÉVORA GONZÁLEZ   20:10 3:40 4:02 SENIOR M 25 OLEAJE SPORT TEAM
67 207 ANTONIO MIGUEL HERNANDEZ HERRERA   20:12 3:41 4:03 MASTER 40 M 12 RANCHEROS
68 197 MIGUEL ANGEL GUTIERREZ CEJAS   20:12 3:41 4:03 MASTER 40 M 13 SANTIAGO DEL TEIDE
69 146 JUAN DIEGO GALÁN VENTURA   20:12 3:42 4:03 MASTER 35 M 12 C.T. PEJEVERDE - PUNTARASCA
70 408 JAVIER SOSA ZAMORANO   20:14 3:43 4:03 MASTER 35 M 13 C.T. PEJEVERDE - PUNTARASCA
71 70 GEIR ARVE MURI CLAUSEN   20:14 3:44 4:03 MASTER 50 M 5 NORWAY
72 33 VICTOR HUGO BELLO TRUJILLO   20:15 3:45 4:03 MASTER 35 M 14 EL TOPO OLEAJE SPORT
73 303 JOSE MORALES   20:17 3:46 4:04 MASTER 45 M 6  
74 8 LUIS DAVID ALAYON IZQUIERDO   20:22 3:51 4:05 MASTER 40 M 14 OFIPAPELRUNNING
75 258 MIGUEL ANGEL MARRERO ROBAYNA   20:23 3:53 4:05 SENIOR M 26 MINIMAL
76 285 FRANCISCO JOÁN MENDOZA GONZÁLEZ   20:24 3:54 4:05 MASTER 35 M 15 RADIO COSTA SUR TENERIFE
77 23 JACOBO ARTEAGA HERNANDEZ   20:25 3:54 4:05 SENIOR M 27 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
78 339 VÍCTOR HUGO PÉREZ DELGADO   20:25 3:54 4:05 MASTER 35 M 16 PUERTO CRUZ REALEJOS
79 360 ANGEL CRISTO REVERON DIAZ   20:27 3:56 4:06 SENIOR M 28 SNACK BAR PARADA CHIO
80 260 TANAUSU MARTEL EVORA   20:27 3:56 4:06 SENIOR M 29 SNACK-BAR PARADA CHIO
81 170 RAYCO GONZALEZ   20:37 4:06 4:08 SENIOR M 30 JARIEGO TRAIL
82 413 ALBERTO TABOADA PENELA   20:43 4:12 4:09 MASTER 40 M 15 TXTM
83 436 BRUNO VILLALBA SANTOS   20:47 4:17 4:10 MASTER 35 M 17 CD BIKE POINT
84 319 TOMMI NIEMINEN   20:56 4:26 4:12 SENIOR M 31 FINLAND
85 65 AYTHAMI CHINEA LEMES   20:56 4:26 4:12 SENIOR M 32 OZONE TEAM
86 126 ROY EDINSON DUARTE DI TIRRO   20:57 4:27 4:12 MASTER 35 M 18 CORREAYO
87 132 CARLOS FELEZ SILLERO   20:57 4:27 4:12 MASTER 35 M 19  
88 58 ARGIDER CASTAÑOS   21:00 4:29 4:12 MASTER 45 M 7  
89 27 ALESSANDRO AZZALI   21:02 4:32 4:13 MASTER 50 M 6 SBR TENERIFE
90 78 CESAR CORREA COELLO   21:10 4:39 4:14 MASTER 35 M 20 GOMERON TRAIL
91 445 MIHAIL BAIBARAC   21:11 4:40 4:14 SENIOR M 33  
92 299 VICTOR ALEXIS MORA REVERON   21:14 4:43 4:15 MASTER 40 M 16  
93 323 JOSÉ MIGUEL OLIETE LEZCANO   21:14 4:44 4:15 MASTER 45 M 8  
94 118 FERNANDO DIAZ CORBCHO   21:15 4:45 4:15 MASTER 60 M 2 PRATENC A.A.
95 211 ITO HERNANDEZ MORALES   21:16 4:45 4:15 MASTER 55 M 4 A MI BOLA TEAM
96 87 MOISES DE ANTON PADILLA   21:19 4:49 4:16 MASTER 35 M 21  
97 296 GASPAR MONZÓN RAMÍREZ   21:20 4:50 4:16 MASTER 55 M 5 CCT SANTA CRUZ
98 419 CRISTO TORRES CARENO   21:22 4:51 4:17 SENIOR M 34  
99 139 SALVADOR FERRER SUAREZ   21:22 4:51 4:17 MASTER 50 M 7 SANTIAGO DEL TEIDE
100 281 JOSE ANGEL HERRERA MARTIN   21:22 4:52 4:17 SENIOR M 35  
101 371 DAMIÁN ROCHA ROCHA   21:25 4:55 4:17 MASTER 35 M 22 C.T. PEJEVERDE - PUNTARASCA
102 216 MANUEL ANGEL HERNÁNDEZ SIMANCAS   21:29 4:58 4:18 MASTER 40 M 17 ARONA TRAIL
103 173 ADRIAN GONZALEZ DIAZ   21:30 5:00 4:18 SENIOR M 36 SANTEIDE
104 162 JUAN IGNACIO GARCÍA TABARES   21:32 5:02 4:19 MASTER 45 M 9  
105 157 JUAN M. GARCIA MENDEZ   21:33 5:03 4:19 MASTER 45 M 10 PUERTO CRUZ REALEJOS
106 90 ALVARO DE LA BARCENA ARGANY   21:34 5:03 4:19 MASTER 45 M 11  
107 206 LUIS HERNÁNDEZ GONZALEZ   21:34 5:04 4:19 MASTER 45 M 12 TRIABONA
108 253 LYNN MANIR-JOLLEY F 21:35 5:05 4:19 MASTER 40 F 1 WIGAN PHOENIX
109 212 FERMIN DAMIAN HERNANDEZ PEREZ   21:37 5:06 4:20 MASTER 45 M 13 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
110 397 ALFREDO SANTOS HERNANDEZ   21:47 5:16 4:22 MASTER 50 M 8 A FULL CON TODO
111 175 SANTIAGO GONZÁLEZ FLORES   21:47 5:17 4:22 MASTER 35 M 23  
112 243 PABLO LUGO OCAMPO   21:50 5:19 4:22 MASTER 50 M 9  
113 388 JUAN SEBASTIAN ROQUE ALONSO   21:50 5:20 4:22 MASTER 45 M 14  
114 364 JUAN ANTONIO REYES RODRIGUEZ   21:51 5:20 4:22 MASTER 35 M 24 MACHETE TRAIL
115 174 JULIÁN JESUS GONZÁLEZ DOMÍNGUEZ   21:52 5:21 4:23 MASTER 35 M 25 EL TOPO OLEAJE SPORT
116 116 FRANCISCO JAVIER DIAZ AMADOR   21:52 5:22 4:23 MASTER 45 M 15  
117 18 MARCOS JESÚS ARMAS MEDINA   21:53 5:23 4:23 MASTER 35 M 26  
118 272 ISRAEL MARTINEZ REVERON   21:53 5:23 4:23 MASTER 35 M 27 ALMACIGO ARONA
119 389 ALEJANDRO ROQUÉ RODRÍGUEZ   21:54 5:23 4:23 MASTER 35 M 28  
120 324 ALEXIS OLIVA FUMERO   21:55 5:25 4:23 SENIOR M 37  
121 172 JOSE LUIS GONZALEZ BELLO   21:59 5:29 4:24 MASTER 45 M 16  
122 134 JOSE MANUEL FELICE PARRILLA   22:00 5:29 4:24 MASTER 40 M 18  
123 5 AYTHAMY AFONSO GONZALEZ   22:00 5:30 4:24 SUB 18 M 2 ATLETISMO ARONA
124 246 ENRIQUE LUIS GONZALEZ   22:00 5:30 4:24 MASTER 45 M 17  
125 39 MIGUEL ANGEL BLANCO RODRIGUEZ   22:04 5:34 4:25 MASTER 40 M 19 GYM MINIMAL FITNESS CLUB
126 50 ALBERTO CAGIGAS SARDON   22:09 5:39 4:26 MASTER 40 M 20 INFICANT CANTABRIA
127 151 ALESSANDRO GALLINA   22:09 5:39 4:26 MASTER 40 M 21 ARONA TRAIL
128 263 ALBERTO MARTÍN MARTÍN   22:12 5:42 4:27 MASTER 45 M 18 TRIABONA
129 94 CHRISTOPHE DE MUYLDER   22:14 5:43 4:27 MASTER 40 M 22  
130 460 JOSE MARIA GONZALEZ LEON   22:18 5:47 4:28 SENIOR M 38  
131 144 JUAN PEDRO FRIAS YANES   22:18 5:48 4:28 MASTER 45 M 19 AIIIIIADELANTE TEAM
132 458 FERNANDO LLANES MURO   22:20 5:50 4:28 MASTER 35 M 29  
133 438 KRISTIEN VLEUGELS F 22:22 5:51 4:29 MASTER 40 F 2 ACHL
134 329 MARKETA PANSKA F 22:23 5:53 4:29 SENIOR F 3  
135 267 ESTEBAN ELIAS MARTIN PEREZ   22:24 5:54 4:29 MASTER 45 M 20  
136 302 TOMÁS MORALES   22:25 5:55 4:29 MASTER 65 M 1 TRIABONA
137 81 MIRIAM COSTA MARTINEZ F 22:26 5:56 4:30 SENIOR F 4 FUNDACION ALBACETE NEXUS ENERGIA
138 80 JORGE COSTA MARTINEZ   22:27 5:56 4:30 SENIOR M 39 FUNDACION ALBACETE NEXUS ENERGIA
139 347 FRANCISCO RAMÓN PLASENCIA RIVERO   22:27 5:57 4:30 MASTER 40 M 23  
140 255 FRANCISCO MARICHAL SANTOS   22:28 5:57 4:30 MASTER 45 M 21  
141 273 CANDIDITO MCGREGOR   22:28 5:58 4:30 MASTER 40 M 24  
142 77 YASSIRA CORDERO MEDINA F 22:32 6:01 4:31 SUB 20 F 1 CANARYRUN
143 26 ROY ALEX AYALA ALVAREZ   22:34 6:04 4:31 MASTER 40 M 25  
144 19 GUADA ARNEDO F 22:34 6:04 4:31 SENIOR F 5 CANARYRUN
145 382 GONZALO RODRIGUEZ RAMOS   22:38 6:08 4:32 MASTER 45 M 22 40ÑEROS RUNNING
146 60 DAVID CASTILLO   22:41 6:10 4:32 MASTER 45 M 23 CANARYRUN
147 385 VICTOR ROMERO DIAZ   22:45 6:15 4:33 MASTER 45 M 24 40ÑEROS TRAIL
148 153 YONATHAN GARCÍA BARRERA   22:51 6:20 4:34 MASTER 35 M 30  
149 125 GIUSEPPE DORONZO   22:51 6:21 4:35 MASTER 50 M 10 ATLETISMO ARONA
150 48 LUIS CABRERA BORRALLO   22:53 6:23 4:35 MASTER 40 M 26 DT1 TEAM
151 462 ISABEL MARKOC F 22:54 6:23 4:35 MASTER 35 F 2  
152 369 JENNIFER ROBERTSON F 22:55 6:25 4:35 MASTER 40 F 3 PETERHEAD ATHLETICS CLUB
153 326 FRANCISCO JAVIER ORTEGA DOMINGUEZ   22:57 6:27 4:36 MASTER 45 M 25 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
154 270 DAVID MARTINEZ MIRALLES   22:58 6:27 4:36 MASTER 50 M 11 C.A. GRUPO CALICHE ONE TELECOM
155 7 EDUARDO AGUILAR DORTA   22:58 6:28 4:36 SENIOR M 40 PICHÓN TRAIL PROJECT
156 138 DAVID FERNANDEZ DIAZ   22:59 6:29 4:36 MASTER 35 M 31 MINIMAL FITNESS CLUB
157 202 GUACIMARA HERNÁNDEZ COELLO F 23:00 6:30 4:36 SENIOR F 6  
158 92 JUAN CARLOS DE LA HOZ   23:04 6:33 4:37 SENIOR M 41  
159 307 JUAN FRANCISCO MORALES LINARES   23:06 6:36 4:38 MASTER 50 M 12  
160 447 JUAN EUGENIO PELAEZ MEJIAS   23:06 6:36 4:38 MASTER 60 M 3  
161 401 MIGUEL SIERRA SANTIAGO   23:07 6:37 4:38 SENIOR M 42  
162 187 PEDRO GONZÁLEZ RAMÓN   23:08 6:37 4:38 MASTER 45 M 26  
163 441 ANTHONY WEYTJENS   23:08 6:38 4:38 SENIOR M 43 TXTM
164 108 ADÁN DELGADO ILLADA   23:09 6:39 4:38 MASTER 35 M 32  
165 465 CARMEN TERESA BORGES IZQUIERDO F 23:10 6:39 4:38 MASTER 35 F 3  
166 380 ALBERTO RODRIGUEZ MORALES   23:10 6:40 4:38 MASTER 40 M 27 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
167 453 SELENA ISABEL MORALES CORREA F 23:14 6:43 4:39 SUB 18 F 1  
168 89 VICTOR DE CASTRO   23:15 6:44 4:39 SENIOR M 44  
169 383 DAVID MESA   23:17 6:46 4:40 MASTER 40 M 28 BIKRONOS
170 14 DIEGO SEBASTIAN ALVAREZ BELTRAN   23:19 6:49 4:40 MASTER 45 M 27 4EMES TRAIL
171 165 JUAN JESUS GARCÍA VALENTIN   23:20 6:50 4:40 MASTER 45 M 28 4EMES TRAIL
172 374 PASCUAL AARÓN RODRÍGUEZ DE LEÓN   23:21 6:51 4:41 MASTER 35 M 33 PUNTA BRAVA RUNNERS
173 300 RAFAEL MORA RODRIGUEZ   23:27 6:56 4:42 MASTER 55 M 6 TRIABONA
174 117 ALEJANDRO DIAZ CAMACHO   23:27 6:56 4:42 SENIOR M 45 OLEAJE SPORT TEAM
175 417 MLADEN TOMASIC   23:33 7:03 4:43 MASTER 65 M 2 ATLETISMO ARONA
176 158 VICTOR GARCIA MORALES   23:34 7:03 4:43 SENIOR M 46  
177 420 ALEJANDRO TORRES CHINEA   23:34 7:04 4:43 SENIOR M 47 ESCUELA DE BOXEO ADEJE CASA FUERTE
178 22 LUIS ARRANZ DE BLAS   23:38 7:07 4:44 SUB 18 M 3  
179 449 CARMEN CRISTINA NOVAC F 23:38 7:08 4:44 MASTER 35 F 4  
180 257 MIGUEL ANGEL MARRERO ALVAREZ   23:41 7:11 4:45 MASTER 55 M 7 MINIMAL
181 168 RAY GÓMEZ GONZÁLEZ   23:43 7:13 4:45 MASTER 40 M 29  
182 24 ANTHONY ARZENO VAZQUEZ   23:46 7:15 4:45 SUB 20 M 3 CANARYRUN
183 448 PEDRO TRUJILLO CRUZ   23:47 7:16 4:46 MASTER 65 M 3  
184 51 GUILLERMO CALDERON CALDERON   23:47 7:17 4:46 MASTER 45 M 29  
185 342 DOMINGO PEREZ PEREZ   23:49 7:19 4:46 MASTER 35 M 34 CANARYRUN
186 262 MALALY MARTÍN HERRERA F 23:49 7:19 4:46 MASTER 50 F 1  
187 411 MILENA STREICHER F 23:50 7:19 4:46 MASTER 40 F 4 TRIABONA
188 124 MARCO DONDI   23:51 7:21 4:47 MASTER 55 M 8 CELTIC DRUID ATL.CASTENASO
189 37 BELI FIUMM BETHENCOURT LINARES F 23:58 7:27 4:48 MASTER 35 F 5 4EMES TRAIL
190 53 EIFER CAMACHO PUENTES   24:02 7:32 4:49 SENIOR M 48  
191 428 ALEJANDRO VARGAS MESA   24:02 7:32 4:49 SENIOR M 49  
192 387 MIGUEL ANGEL ROMERO VOZMEDIANO   24:03 7:33 4:49 SENIOR M 50  
193 367 VICTOR MANUEL RIVERO DIAZ   24:07 7:37 4:50 MASTER 50 M 13  
194 84 ZUZANA CSAJKOVA F 24:10 7:39 4:50 MASTER 45 F 1  
195 102 MANUEL DELGADO DÍAZ   24:11 7:41 4:51 SENIOR M 51 ALMACIGO ARONA
196 334 TERE PÉREZ F 24:19 7:49 4:52 MASTER 45 F 2  
197 68 PATRI CHOREN F 24:21 7:50 4:52 MASTER 35 F 6  
198 247 JOSE MANUEL LUIS GONZALEZ   24:21 7:51 4:53 MASTER 45 M 30 MACHETE TRAIL
199 312 ADRIENN MOZES F 24:21 7:51 4:53 MASTER 40 F 5 TRIABONA
200 110 LUCIO JESUS DELGADO RAMOS   24:21 7:51 4:53 MASTER 45 M 31 4EMES TRAIL
201 229 KATI KUIVALAINEN F 24:22 7:52 4:53 MASTER 50 F 2  
202 286 ZULAY MENDOZA REYES F 24:25 7:54 4:53 MASTER 40 F 6 SANTISORA TRIATLON
203 368 JONAY RIVERO PEREZ   24:25 7:55 4:53 SENIOR M 52 SANTISORA TRIATLON
204 55 FRANCESCO CARBONE   24:32 8:01 4:55 MASTER 40 M 30  
205 399 ANER SARASA   24:35 8:04 4:55 MASTER 35 M 35  
206 455     24:38 8:07 4:56 SENIOR M 53 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
207 336 LUIS PÉREZ BALBOA   24:46 8:16 4:58 MASTER 50 M 14  
208 47 NATIVIDAD CABRERA AGUIAR F 24:47 8:16 4:58 MASTER 60 F 1 TRAVERTORO
209 228 PEKKA KUIVALAINEN   24:47 8:17 4:58 MASTER 65 M 4  
210 249 JUAN PEDRO LUÍS REVERON   24:48 8:17 4:58 SENIOR M 54 PLATANO TRAIL
211 54 JOSÉ RAMÓN CARBALLO CORREA   24:48 8:17 4:58 MASTER 45 M 32  
212 199 JUAN HERNÁNDEZ   24:53 8:22 4:59 MASTER 40 M 31  
213 282 LUCILA MENDEZ GARCIA F 24:53 8:23 4:59 MASTER 40 F 7 A FULL CON TODO
214 308 ABRAHAM MORALES TABARES   24:56 8:25 4:59 SENIOR M 55  
215 451 EPIFANIO JESUS DIAZ HERNANDEZ   24:57 8:26 5:00 MASTER 40 M 32  
216 142 CANDE FLORES GARCIA F 24:58 8:27 5:00 SENIOR F 7 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
217 41 MANUEL ANGEL BOTO CORRAL   24:59 8:28 5:00 MASTER 35 M 36  
218 345 FRANCESCA PIOVANO F 24:59 8:28 5:00 SENIOR F 8  
219 25 SALVADOR ARZOLA   24:59 8:28 5:00 MASTER 45 M 33  
220 290 JENNIFER MESA HERNÁNDEZ F 25:00 8:29 5:00 SENIOR F 9 MINIMAL
221 289 CARINA MESA GUTIERREZ F 25:01 8:30 5:00 SENIOR F 10  
222 259 ANA MARIA MARTEL EVORA F 25:05 8:35 5:01 MASTER 35 F 7  
223 184 YOLANDA DOLORES GONZALEZ MIRANDA F 25:11 8:41 5:03 MASTER 50 F 3 CCT SANTA CRUZ
224 452 TOMASZ MACIEJ MOSKALUK   25:12 8:42 5:03 MASTER 45 M 34  
225 250 PEDRO JAVIER LUZARDO MORALES   25:21 8:50 5:04 MASTER 45 M 35  
226 422 YASMINA TORRES LORENZO F 25:21 8:51 5:05 SENIOR F 11  
227 13 MIGUEL ANGEL ALVAREZ AFONSO   25:24 8:54 5:05 SENIOR M 56  
228 361 MIRANDA REVERON RODRIGUEZ F 25:25 8:55 5:05 SUB 20 F 2 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
229 239 BRAULIO LÓPEZ AGUILAR   25:27 8:56 5:06 MASTER 35 M 37  
230 414 ALAN TALBOT   25:27 8:57 5:06 MASTER 65 M 5 BUXTON AC
231 434 RUBEN VICENTE RODRIGUEZ   25:27 8:57 5:06 MASTER 50 M 15 CANARYRUN
232 341 ROLANDO PEREZ HERRERA   25:28 8:58 5:06 MASTER 45 M 36 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
233 177 EDUARDO GONZALEZ GONZALEZ   25:30 9:00 5:06 MASTER 45 M 37  
234 433 SAUVANNE VERVAENE F 25:31 9:01 5:07 SENIOR F 12 WOD TENERIFE
235 349 AMANDA PONS PÉREZ F 25:33 9:02 5:07 SENIOR F 13 CORZO
236 224 BORJA ISASI ELIZONDO   25:33 9:03 5:07 SENIOR M 57  
237 88 VANESSA DE BURGOS DE LA ROSA F 25:35 9:04 5:07 MASTER 35 F 8  
238 114 DONNA DENT F 25:36 9:06 5:08 MASTER 35 F 9  
239 145 ANDREA FURNESS F 25:36 9:06 5:08 MASTER 35 F 10  
240 283 ALEXIS MENDEZ GONZALEZ   25:37 9:07 5:08 SUB 20 M 4  
241 315 DAVID NAVARRO MEDINA   25:37 9:07 5:08 MASTER 40 M 33  
242 180 MARIA CONCEPCIÓN GONZÁLEZ HERNÁNDEZ F 25:49 9:19 5:10 MASTER 35 F 11  
243 97 ANTONIO DEL CASTILLO ALBERTOS   25:50 9:20 5:10 MASTER 55 M 9 CD VALLIVANA
244 251 JOSE RAMON MALVAR PEREZ   25:52 9:22 5:11 MASTER 45 M 38 MARLINS TRIATLON MADRID
245 294 EDUARDO MOLINA GONZÁLEZ   25:53 9:23 5:11 SENIOR M 58  
246 244 JUANERO LUIS ALAYÓN   25:57 9:27 5:12 SENIOR M 59  
247 225 MARINA ISASI ELIZONDO F 25:58 9:27 5:12 SENIOR F 14  
248 325 IVAN OLIVA REVERON   25:58 9:27 5:12 MASTER 35 M 38  
249 34 ULISES BENDALA RODRIGUEZ   25:58 9:28 5:12 MASTER 35 M 39  
250 21 FELIZ ARRANZ ARRANZ   26:00 9:30 5:12 MASTER 50 M 16  
251 439 EUGENIO WAIBEL   26:00 9:30 5:12 SENIOR M 60  
252 358 FRANCISCO JAVIER REMON GARCÍA   26:03 9:33 5:13 MASTER 45 M 39  
253 11 Mª CANDELARIA ALONSO HERNÁNDEZ F 26:05 9:34 5:13 MASTER 45 F 3  
254 400 GEORGIANA SARGHI F 26:05 9:35 5:13 SENIOR F 15 WOD TENERIFE
255 421 MARIA YANETH TORRES GUTIÉRREZ F 26:06 9:36 5:14 MASTER 35 F 12  
256 185 CARMEN GONZALEZ MORALES F 26:08 9:38 5:14 MASTER 35 F 13 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
257 352 ABEL QUINTANA MENDOZA   26:21 9:51 5:17 SENIOR M 61  
258 169 JOSÉ ANTONIO GÓMEZ MARICHAL   26:22 9:52 5:17 MASTER 45 M 40  
259 314 JOSE MARIA MUÑOZ MUÑOZ   26:28 9:57 5:18 MASTER 55 M 10  
260 69 JOHN CLARKE   26:33 10:02 5:19 MASTER 50 M 17 KIRKBY MILERS
261 105 MARIA NELIDA DELGADO GIL F 26:35 10:04 5:19 MASTER 35 F 14  
262 106 MIREYA DELGADO GIL F 26:35 10:04 5:19 MASTER 35 F 15  
263 31 FRANCISCO JAVIER BARRIENTOS MENDEZ   26:38 10:08 5:20 MASTER 45 M 41  
264 343 MARCOS PÉREZ TABARES   26:39 10:09 5:20 SENIOR M 62  
265 91 DANI DE LA CRUZ   26:46 10:16 5:22 SENIOR M 63  
266 36 JUAN JOSE BETETA MURILLO   26:48 10:17 5:22 SUB 18 M 4  
267 335 YERAY DAVID PÉREZ ALAYÓN   26:49 10:19 5:22 SENIOR M 64  
268 113 MARIA DENDISOVA F 26:50 10:19 5:22 MASTER 40 F 8 GIFT THE SPORT
269 236 OLGA LINDARW F 26:50 10:19 5:22 SENIOR F 16 GIFT THE SPORT
270 346 MILAGROS PLASENCIA CASANOVA F 26:51 10:21 5:23 MASTER 60 F 2  
271 62 KIERAN CHESTER   26:56 10:26 5:24 SENIOR M 65 GIFT THE SPORT
272 394 JANIRE SÁNCHEZ ÁLVAREZ F 26:58 10:27 5:24 SENIOR F 17  
273 128 MARTA EIRAS F 26:58 10:27 5:24 MASTER 35 F 16  
274 167 ANDRES GENOVART LLANOS F 27:02 10:32 5:25 SENIOR F 18  
275 135 ALEJANDRO FELIPE CHINEA   27:03 10:32 5:25 SENIOR M 66  
276 248 LETICIA LUIS HERNANDEZ F 27:04 10:33 5:25 MASTER 35 F 17  
277 318 PETRA MARIA NIBBERING F 27:04 10:34 5:25 MASTER 35 F 18 CANARYRUN
278 20 CARLOS ARNEDO   27:11 10:40 5:26 MASTER 55 M 11 SANTIAGO DEL TEIDE
279 392 MAIREAD RYAN F 27:14 10:44 5:27 MASTER 40 F 9  
280 429 MERCEDES VAZQUEZ F 27:15 10:44 5:27 MASTER 45 F 4 CANARYRUN
281 46 DAURA CABRERA F 27:17 10:46 5:28 SENIOR F 19  
282 241 IRENE LÓPEZ HERNÁNDEZ F 27:21 10:51 5:29 SENIOR F 20 ASATE
283 405 JUAN MANUEL SOCAS SIVERIO   27:22 10:51 5:29 MASTER 45 M 42 ASATE
284 284 MÁXIMO MENDOZA DÍAZ   27:22 10:52 5:29 SENIOR M 67  
285 432 BENEDICTA VERA HERNÁNDEZ F 27:23 10:53 5:29 MASTER 65 F 1  
286 232 EMILIO LENTINI PERAZA   27:23 10:53 5:29 MASTER 65 M 6  
287 183 ALEXANDER GONZALEZ MESSIAS   27:27 10:56 5:30 SENIOR M 68  
288 61 DARREN CHAMBERLAIN   27:36 11:05 5:31 MASTER 40 M 34 GIFT THE SPORT
289 178 GUZMAN GONZALEZ GONZALEZ   27:38 11:08 5:32 MASTER 35 M 40 C.T. PEJEVERDE - PUNTARASCA
290 404 KRISTINA SMOLKOVA F 27:41 11:10 5:32 SENIOR F 21 GIFT THE SPORT
291 9 JONATHAN ALFONSO GARCIA   27:42 11:12 5:33 SENIOR M 69  
292 40 PIETRO BOFFA   27:46 11:16 5:34 MASTER 65 M 7 ASS. CICLISTICA BRA
293 426 JOSE ANTONIO VARGAS BELTRAN   27:51 11:21 5:35 MASTER 55 M 12  
294 12 TOMAS LUIS ALONSO RODRIGUEZ   27:52 11:22 5:35 MASTER 65 M 8 CASA FITO
295 196 JORGE GUILLEN HERNANDEZ   27:53 11:23 5:35 SENIOR M 70 RETO10K WOMEN
296 348 SARA PLOU GASCA F 27:53 11:23 5:35 MASTER 35 F 19 RETO10K WOMEN
297 86 ROBERTO DE ANTON GUERRA   27:55 11:24 5:35 MASTER 40 M 35  
298 17 JOSE RAFAEL AMADOR ABREU   28:01 11:31 5:37 MASTER 45 M 43 JARIEGO TRAIL
299 127 ORLANDO DURAN MARTINEZ   28:11 11:41 5:39 MASTER 45 M 44 LOS LEONES
300 234 ADAY LINARES   28:19 11:49 5:40 SENIOR M 71 PLATANO TRAIL
301 377 LUISA RODRIGUEZ GONZALEZ F 28:23 11:52 5:41 MASTER 55 F 1  
302 120 JORGE DIAZ MARTIN   28:29 11:59 5:42 MASTER 40 M 36  
303 327 CLARA INES OSORIO ESTRADA F 28:30 12:00 5:42 MASTER 50 F 4 4EMES TRAIL
304 304 JUDIT MORALES ÁLVAREZ F 28:30 12:00 5:42 SENIOR F 22  
305 237 TERESA DE JESUS LLANOS GONZALEZ F 28:36 12:06 5:44 MASTER 50 F 5 PUERTO CRUZ REALEJOS
306 362 IVÁN JORGE REYES   28:39 12:08 5:44 MASTER 35 M 41 LOS LEVANTAPOLVACERAS
307 152 MARIJA GALUN F 28:40 12:09 5:44 MASTER 60 F 3 ATLETISMO ARONA
308 2 LUZ MARINA ACEVEDO BAYONA F 28:41 12:11 5:45 MASTER 50 F 6  
309 242 SIMONE LOTTO   28:47 12:16 5:46 MASTER 35 M 42 GOLDEN MILE LAS AMERICAS
310 287 LUIS MENESES HERNANDEZ   28:48 12:18 5:46 MASTER 45 M 45  
311 280 MILAGROS MELO TRUJILLO F 28:52 12:22 5:47 SENIOR F 23  
312 52 PABLO CAMACHO DE LA BARCENA   28:58 12:27 5:48 SENIOR M 72  
313 256 CAROLINA MARRERO F 29:02 12:32 5:49 SENIOR F 24  
314 181 SONIA CANDELARIA GONZALEZ LEON F 29:04 12:34 5:49 MASTER 45 F 5  
315 28 ADRIAN ALEJANDRO BALESTRA RODRÍGUEZ   29:05 12:35 5:49 MASTER 40 M 37 SANTISORA TRIATLON
316 321 PATRICK O´ CALLAGHAN   29:16 12:45 5:51 MASTER 45 M 46 CANARYRUN
317 221 PEPE HERRERA MENDEZ   29:19 12:49 5:52 MASTER 50 M 18 SAMARA ISORA
318 147 EDUARDO GALERA GASPAR   29:20 12:50 5:52 MASTER 60 M 4 ATLETISMO ARONA
319 366 JULIO RICOY LORENZO   29:25 12:54 5:53 MASTER 40 M 38  
320 72 DIEGO COELLO FORTES   29:31 13:00 5:54 SENIOR M 73  
321 73 DIEGO COELLO VALERIANO   29:32 13:01 5:55 MASTER 50 M 19  
322 463 LUCA ANGELO VERGANI   29:35 13:05 5:55 MASTER 40 M 39  
323 192 DANIEL HERNANDO GRISALES PATIÑO   29:35 13:05 5:55 SENIOR M 74 GOMERON TRAIL
324 293 DAVINIA MESA MORALES F 29:36 13:05 5:55 SENIOR F 25 SPORTS AND BEERS
325 435 BEATRIZ VIERA PERDOMO F 29:36 13:06 5:56 MASTER 35 F 20  
326 83 HARIDIAN CRUZ ROCHA F 29:36 13:06 5:56 MASTER 35 F 21 GOMERON TRAIL
327 82 DAVID CRUZ ROCHA   29:37 13:06 5:56 SENIOR M 75  
328 112 NICOLA DENDIS CHAMBERLAIN F 29:48 13:17 5:58 SUB 20 F 3 GIFT THE SPORT
329 59 AMAIA CASTAÑOS KORTABERRIA F 29:49 13:19 5:58 MASTER 40 F 10  
330 301 ROSI MORALES F 29:50 13:20 5:58 MASTER 45 F 6  
331 340 CAMILO JOSÉ PEREZ FOJO   29:51 13:21 5:59 MASTER 40 M 40  
332 306 LIDIA ESTHER MORALES GARCIA F 29:53 13:23 5:59 MASTER 45 F 7  
333 96 MARTA DE OLANO F 29:59 13:29 6:00 MASTER 35 F 22  
334 355 DAVID RAMOS   30:15 13:45 6:03 SENIOR M 76  
335 74 CHRISTELLE COLPAERT F 30:19 13:49 6:04 MASTER 40 F 11  
336 101 ANA LUCIA DELGADO DIAZ F 30:22 13:51 6:05 SENIOR F 26  
337 57 SARA CASANOVA DÍAZ F 30:22 13:52 6:05 SENIOR F 27  
338 459 MARIA BRENDA NEGRIN NEGRIN F 30:23 13:52 6:05 SENIOR F 28  
339 76 ALBA CONCEPCION MARTIN F 30:24 13:53 6:05 SENIOR F 29  
340 264 JONATHAN MARTIN MEDEROS   30:25 13:54 6:05 SENIOR M 77  
341 143 JUAN FLORES LEON   30:28 13:58 6:06 MASTER 60 M 5 TRASPASALIMITES SAN MIGUEL
342 15 BLANCA ALVAREZ CRESPO F 30:29 13:59 6:06 MASTER 35 F 23  
343 219 SANTIAGO HERNANDO GALARZA   30:29 13:59 6:06 MASTER 35 M 43  
344 104 ANA FRANCIS DELGADO FRANCO F 30:32 14:02 6:07 MASTER 40 F 12  
345 161 SONIA GARCÍA TABARES F 30:35 14:05 6:07 SENIOR F 30  
346 450 ANTONIO MANUEL RODRIGUEZ LUIS   30:39 14:09 6:08 MASTER 40 M 41  
347 402 MARIANNA SILVESTRI F 30:41 14:11 6:09 MASTER 35 F 24 GOLDEN MILE LAS AMERICAS
348 274 OLIVIA MEDINA BRUALLA F 31:05 14:35 6:13 SUB 20 F 4  
349 403 VANESSA SKINNE F 31:27 14:57 6:18 MASTER 45 F 8  
350 440 NATALIE WARD F 31:27 14:57 6:18 MASTER 45 F 9  
351 344 PEDRO ENRIQUE PÉREZ TABARES   31:34 15:03 6:19 SENIOR M 78  
352 213 YAIZA HERNANDEZ RAMOS F 31:45 15:14 6:21 SENIOR F 31  
353 313 ELENA MUÑOZ F 31:46 15:15 6:21 SENIOR F 32  
354 278 JORGE MEDINA LOZOYA   31:47 15:17 6:22 MASTER 40 M 42  
355 379 TATANIA RODRIGUEZ MEDINA F 31:48 15:17 6:22 SENIOR F 33 C.T. PEJEVERDE - PUNTARASCA
356 205 AFRICA HERNANDEZ GARCIA F 31:49 15:18 6:22 MASTER 45 F 10  
357 356 GORETTI RAMOS EXPÓSITO   31:49 15:18 6:22 SENIOR M 79  
358 305 JENNIFER MORALES DI BIASE F 32:00 15:30 6:24 SENIOR F 34 A MI BOLA TEAM
359 378 EMILIO JESUS RODRIGUEZ MARTIN   32:27 15:57 6:30 SENIOR M 80  
360 376 MELANIA RODRIGUEZ GARCIA F 32:27 15:57 6:30 SENIOR F 35  
361 240 MARI PAZ LOPEZ BLANCO F 32:42 16:11 6:33 MASTER 65 F 2 CLUB DE BOXEO POVEDANO DE ARONA
362 398 DANIEL SANTOS MALVIDO   32:55 16:25 6:35 SENIOR M 81  
363 141 YESICA FLEITAS PADRON F 32:59 16:28 6:36 MASTER 35 F 25 LAS LINK LADIES
364 66 GLORIA CHINEA MARICHAL F 33:02 16:32 6:37 MASTER 50 F 7 GOMERON TRAIL
365 64 JOSE CHINEA CHINEA   33:03 16:32 6:37 MASTER 55 M 13 GOMERON TRAIL
366 412 DAVID SUAREZ SANTANA   33:07 16:36 6:38 SENIOR M 82 BIKRONOS
367 456 ALESSANDRO GATTI   33:17 16:46 6:40 MASTER 40 M 43  
368 154 ALICIA GARCÍA ESCRIBANO F 33:17 16:46 6:40 SENIOR F 36  
369 163 LAURA GARCIA TORRALBO F 33:32 17:02 6:43 SENIOR F 37 MEDANO TRAINING CENTRE
370 330 SARA PAPINI F 33:56 17:26 6:48 SENIOR F 38  
371 121 JUANA MARÍA DÍAZ PADILLA F 34:01 17:30 6:48 MASTER 40 F 13  
372 16 LISKEL ALVAREZ DOMÍNGUEZ F 34:14 17:44 6:51 SENIOR F 39  
373 373 IRENE RODRIGUEZ F 34:14 17:44 6:51 SENIOR F 40 TRAVERTORO
374 227 PAULA JIMENEZ MENDEZ F 34:15 17:44 6:51 SENIOR F 41  
375 179 FRANCISCO SAMUEL GONZÁLEZ GONZÁLEZ   34:15 17:45 6:51 SENIOR M 83  
376 446 JOSEFA GUTIERREZ GONZALEZ F 34:38 18:08 6:56 MASTER 50 F 8  
377 320 JULIAN NODA CORREA   34:46 18:15 6:57 MASTER 40 M 44 AERE
378 35 MARIA ALEJANDRA BENTANCUR FARIA F 34:46 18:15 6:57 MASTER 35 F 26 AERE
379 43 WILKO BRAAL   34:52 18:21 6:59 MASTER 50 M 20  
380 297 RUBEN MORA GONZALEZ   34:58 18:27 7:00 MASTER 35 M 44  
381 298 FATIMA MORA MESA F 35:00 18:29 7:00 MASTER 45 F 11  
382 265 JUAN ANTONIO MARTIN MELO   35:00 18:29 7:00 MASTER 45 M 47  
383 131 VERONICA FARIÑA GUERRA F 35:06 18:35 7:01 MASTER 35 F 27  
384 238 LORENA LÓPEZ F 35:06 18:36 7:02 MASTER 35 F 28  
385 111 MARTA DELGADO TABARES F 35:07 18:37 7:02 SENIOR F 42  
386 45 MIKAELA BRITO MAGALHAES F 35:15 18:44 7:03 SENIOR F 43  
387 186 OLAYA GONZALEZ MORENO F 35:15 18:44 7:03 SENIOR F 44  
388 140 ELOY FERRERO JAMBRINA   35:16 18:46 7:04 MASTER 45 M 48  
389 32 ARTURO BASCONCEL   35:45 19:15 7:09 MASTER 60 M 6  
390 223 ALAIN IRAZU GOIKOETXEA   36:57 20:27 7:24 MASTER 40 M 45 IRRISTAKA
391 261 LAURA MARTIN GONZALEZ F 37:44 21:14 7:33 SUB 20 F 5 AERE
392 427 VIRGINIA VARGAS MESA F 37:46 21:16 7:34 SENIOR F 45  
393 149 ENCARNA GALINDO RODRIGUEZ F 37:51 21:20 7:34 MASTER 45 F 12 GOMERON TRAIL
394 204 DAYLOS HERNÁNDEZ DÍAZ   37:51 21:20 7:34 SENIOR M 84 LOS LEVANTAPOLVACERAS
395 63 SERGIO DAVID CHINEA CHINEA   37:52 21:21 7:35 MASTER 40 M 46 GOMERON TRAIL
396 115 MARIANA DIAZ F 41:48 25:18 8:22 MASTER 55 F 2 SANTIAGO DEL TEIDE