XIV Carrera Vertical Subida del Panadero

 
PtoG Drs Nombre sx T_Fin dif mKm Cat PCat Club
1 72 RUYMAN MARTIN MORALES   32:29   5:48 MASTER 35 M 1 STUDIO 54 - OLEAJE SPORT
2 71 OMAR MARTIN GUANCHE   34:39 2:10 6:12 ELITE M 1 SANTIAGO DEL TEIDE
3 28 RAUL DIAZ PERDOMO   34:46 2:17 6:13 MASTER 35 M 2 CD VALLIVANA
4 111 GASTÓN TOLEDANO   34:58 2:30 6:15 MASTER 30 M 1 BIKRONOS RACING TEAM
5 18 MAURO CARBALLO BELLO   36:16 3:47 6:29 MASTER 35 M 3 PLAKANARIAS
6 19 ZENOBIO CARBALLO BELLO   36:36 4:07 6:32 MASTER 45 M 1 TRAVERTORO
7 114 CARLOS ENRIQUE VIERA CABALLO   36:44 4:15 6:34 MASTER 35 M 4 OLEAJE SPORT TEAM
8 78 JONATHAN JESUS MENDEZ GUTIERREZ   36:51 4:22 6:35 MASTER 30 M 2  
9 17 JONATHAN CANINO MARTIN   37:30 5:01 6:42 MASTER 30 M 3 T-SPORT MOVE&LIVE
10 42 VICTOR MANUEL GONZALEZ CEJAS   37:45 5:16 6:45 MASTER 40 M 1 7RAID
11 53 IVAN HERNANDEZ DONIZ   38:00 5:31 6:48 MASTER 35 M 5 PLAKANARIAS
12 103 SEBASTIAN RODRIGUEZ REYES   38:59 6:30 6:58 MASTER 45 M 2 ATLANTES TRAIL
13 54 FRANCISCO JAVIER HERNANDEZ TOLEDO   39:32 7:03 7:04 MASTER 35 M 6 C.D. DESNIVEL
14 109 VICTOR MANUEL SOSA HUSSEIN   39:38 7:09 7:05 MASTER 40 M 2 CAFETERIA TRASMALLO
15 5 AARÓN DAVID ARENCIBIA RODRÍGUEZ   39:42 7:13 7:06 MASTER 30 M 4 BAIFOS TRAIL
16 16 JOAN CABRERA ESPLUGAS   39:58 7:29 7:09 MASTER 35 M 7 BIKRONOS
17 86 JOSÉ EDUARDO NAVARRO MENDOZA   40:19 7:50 7:12 MASTER 35 M 8 ADONIELTRAIL
18 7 FERNANDO LULI ARNEDO   40:39 8:10 7:16 JUNIOR M 1 SANTIAGO DEL TEIDE
19 93 PEDRO JOSÉ PLACERES AFONSO   40:53 8:24 7:18 MASTER 45 M 3 C.C. CHINEJE
20 6 JUAN JOSÉ ARGANDA MÉNDEZ   41:00 8:31 7:20 ELITE M 2 MACHETE TRAIL
21 14 WALTER BONAZZI   41:15 8:46 7:22 MASTER 50 M 1 TRIATHLON BERGAMO
22 33 AYOZE ÉVORA GONZÁLEZ   41:34 9:05 7:26 ELITE M 3 OLEAJE SPORT TEAM
23 94 SONIA PRIETO GARCÍA F 41:59 9:30 7:30 MASTER 40 F 1 BARCELO TEAM
24 65 VICENTE LUIS HERNANDEZ   42:18 9:49 7:33 MASTER 45 M 4 C.D. DESNIVEL
25 91 CHRISTIAN ADAN PEREZ PEREZ   42:52 10:23 7:40 ELITE M 4 PICHON TRAIL PROJECT
26 32 EUGENIO ESCOBAR PÉREZ   43:12 10:43 7:43 MASTER 45 M 5 SAPIENS FISIOTERAPIA
27 68 TANAUSU MARTEL EVORA   43:25 10:56 7:45 ELITE M 5  
28 97 ANTONIO RAMOS DÑIAZ   43:31 11:02 7:47 MASTER 45 M 6  
29 116 YERAY YANES GONZALEZ   43:33 11:04 7:47 JUNIOR M 2 EL RINCON DEL GUERRERO
30 92 HECTOR PÉREZ SANABRIA   43:46 11:17 7:49 MASTER 35 M 9 ABINQUE
31 106 JONATHAN RODRÍGUEZ TRUJILLO   43:49 11:20 7:50 MASTER 35 M 10  
32 83 ALEJANDRO ANTONIO MORALES ROQUE   43:51 11:22 7:50 ELITE M 6 C.D. DESNIVEL
33 64 OLIVER LUIS ABRANTE   43:54 11:25 7:51 ELITE M 7  
34 34 JUAN JOSÉ EXPÓSITO DORTA   43:56 11:27 7:51 MASTER 45 M 7 BOMBEROS SANTIAGO DEL TEIDE
35 60 BASILIO LABRADOR SANABRIA   44:19 11:50 7:55 MASTER 40 M 3 EDUCERE SPORT
36 77 AGAPITO MENDEZ LOPEZ   44:19 11:50 7:55 MASTER 50 M 2 EDUCERE SPORT
37 70 JOSE ANDRES MARTIN FLORES   44:40 12:11 7:59 ELITE M 8  
38 24 ANTONIO CORREA MEDINA   44:51 12:22 8:01 MASTER 30 M 5 BIKRONOS
39 48 SANDRO GONZALEZ MARTIN   44:57 12:28 8:02 MASTER 35 M 11 OLEAJE SPORT TEAM
40 22 PEDRO RAMON CHINEA MAGDALENA   45:03 12:35 8:03 MASTER 35 M 12 CUANTIMASCORRAS
41 118 JUAN JOSE GIL EXPOSITO   45:13 12:44 8:05 ELITE M 9  
42 31 JESUS MANUEL DORTA TRUJILLO   45:28 12:59 8:07 MASTER 40 M 4 SANTIAGO DEL TEIDE
43 108 JAIME RUIZ CAMPOS   45:36 13:07 8:09 MASTER 35 M 13 C.D. DESNIVEL
44 47 JUAN CARLOS GONZÁLEZ LOPEZ   46:13 13:44 8:16 MASTER 45 M 8 SANTIAGO DEL TEIDE
45 98 VICTOR JOSE RAMOS MESA   47:12 14:43 8:26 MASTER 45 M 9  
46 10 JESÚS BALDEON GUILLAMA   47:18 14:49 8:27 MASTER 30 M 6 ZANATA SAUZAL
47 81 JOSÉ MIGUEL MESA LLANOS   47:30 15:01 8:29 MASTER 50 M 3 CD VALLIVANA
48 20 JORGE CARME CAMARAS   47:32 15:04 8:30 MASTER 45 M 10  
49 3 DIEGO SEBASTIAN ALVAREZ BELTRAN   47:42 15:13 8:31 MASTER 40 M 5 4EMES TRAIL
50 99 ANGEL CRISTO REVERON DIAZ   47:45 15:16 8:32 MASTER 30 M 7  
51 102 GONZALO RODRIGUEZ RAMOS   47:49 15:20 8:33 MASTER 45 M 11 40ÑEROS RUNNING
52 50 VICTOR GONZALEZ MESA   47:54 15:26 8:34 MASTER 45 M 12  
53 61 OSCAR LEIS MOURIÑO   48:00 15:31 8:35 MASTER 45 M 13  
54 82 AIRAM MOLINA RODRIGUEZ   49:15 16:46 8:48 MASTER 35 M 14 CD VALLIVANA
55 79 VANESSA MENDEZ HERNÁNDEZ F 49:18 16:49 8:49 MASTER 40 F 2 EDUCERE SPORT
56 100 JUAN REYES DELGADO   49:33 17:04 8:51 MASTER 50 M 4  
57 117 VICTOR YANES HERNANDEZ   50:10 17:41 8:58 MASTER 35 M 15 INTERSPORT
58 107 ALEJANDRO ROQUÉ RODRÍGUEZ   51:08 18:39 9:08 MASTER 35 M 16  
59 25 LUCIO JESUS DELGADO RAMOS   51:13 18:44 9:09 MASTER 45 M 14 4EMES TRAIL
60 58 YOLANDA INFANTE CASTILLO F 52:28 19:59 9:22 MASTER 40 F 3 ASCENSO TRAIL
61 104 DOMINGO RODRIGUEZ RODRIGUEZ   52:33 20:04 9:23 MASTER 50 M 5 ATLETICOD
62 115 JANE WICKHAM F 52:34 20:05 9:23 MASTER 50 F 1 CD TRAVERTORO
63 43 FRANCISCO JAVIER GONZALEZ DOMINGUEZ   52:34 20:05 9:24 MASTER 45 M 15  
64 13 ENRIQUE BELLO RODRIGUEZ   52:59 20:30 9:28 MASTER 50 M 6 CD VALLIVANA
65 8 GUADA ARNEDO F 53:19 20:50 9:32 MASTER 30 F 1 SANTIAGO DEL TEIDE
66 46 AITOR GONZÁLEZ HERNÁNDEZ   53:34 21:05 9:34 ELITE M 10  
67 88 ALFONSO ORONA   53:54 21:26 9:38 MASTER 35 M 17  
68 90 DOMINGO PÉREZ MARTÍN   54:07 21:38 9:40 JUNIOR M 3 BOMBEROS SANTIAGO DEL TEIDE
69 55 VÍCTOR HERRERA MARTÍN   54:53 22:24 9:48 JUNIOR M 4 MACHETE TRAIL
70 40 MARIA LUZ GÓMEZ RUFIANGEL F 55:13 22:44 9:52 MASTER 40 F 4 GOMERONES
71 89 JAVIER ORTIZÁ PALOMARES   56:20 23:52 10:04 MASTER 30 M 8  
72 21 ANA DAVINIA CASAÑAS GONZALEZ F 56:58 24:29 10:11 MASTER 35 F 1 SANTIAGO DEL TEIDE
73 41 MARIA CONCEPCIÓN GONÁLEZ HERNÁNDEZ F 57:39 25:10 10:18 MASTER 35 F 2  
74 45 CRISTINA GONZÁLEZ HERNÁNDEZ F 58:03 25:35 10:22 MASTER 35 F 3 PLAKANARIAS
75 76 CARMEN MEDINA F 59:42 27:13 10:40 MASTER 30 F 2  
76 96 MAXIMINO RAMÓN BRITO   1:00:10 27:41 10:45 MASTER 50 M 7  
77 113 MARIA JOSE VELOSO FREIRIA F 1:00:29 28:00 10:48 MASTER 35 F 4  
78 29 AMANDO DIAZ TRUJILLO   1:01:04 28:35 10:55 MASTER 45 M 16 CDM CHIMAQUE
79 1 YAHAIRA AFONSO F 1:01:35 29:06 11:00 JUNIOR F 1 SANTISORA
80 110 RAFAEL SUÁREZ AFONSO   1:02:05 29:36 11:05 MASTER 45 M 17  
81 23 VALERIO CHINEA MIRZOYAN   1:02:22 29:53 11:09 JUNIOR M 5  
82 4 JOSÉ RAFAEL AMADOR ABREU   1:02:53 30:24 11:14 MASTER 45 M 18 JARIEGO TRAIL
83 63 BELÉN LORENZO MARTÍN F 1:03:05 30:36 11:16 MASTER 35 F 5 CLATOR 3.7
84 87 MERCEDES OLIVA CLEMENTE F 1:03:41 31:12 11:23 MASTER 45 F 1 SANTIAGO DEL TEIDE
85 73 CARMELO MARTIN PLASENCIA   1:04:29 32:00 11:31 MASTER 50 M 8  
86 66 MACARENA MAGDALENA F 1:07:10 34:41 12:00 MASTER 40 F 5 TRIABONA
87 2 DAVID ALONSO   1:07:12 34:43 12:00 MASTER 35 M 18 3COM SQUAD
88 62 EDITH JENNY LIMAYLLA YPARRAGUIRRE F 1:07:14 34:45 12:01 MASTER 40 F 6  
89 57 PEPE HERRERA MÉNDEZ   1:08:07 35:38 12:10 MASTER 50 M 9 SAMARA ISORA
90 69 ANA MARIA MARTEL EVORA F 1:10:37 38:08 12:37 MASTER 35 F 6  
91 67 CARMEN MANSITO ALVAREZ F 1:12:49 40:20 13:00 MASTER 45 F 2 BOMBEROS SANTIAGO DEL TEIDE
92 59 FRAN JIMENEZ MENDEZ   1:15:32 43:03 13:30 MASTER 35 M 19 SANTISORA
93 37 JANET GARCIA ALVAREZ F 1:15:33 43:04 13:30 ELITE F 1  
94 39 ROSA GOMEZ GOMEZ F 1:17:32 45:03 13:51 MASTER 45 F 3  
95 30 REBECA DOMINGUEZ RAMÍREZ F 1:19:47 47:18 14:15 MASTER 30 F 3 BICHILLO RUNNER